Wydarzenia

JAM JEST WOLNOŚĆ – warsztaty w Domu Sokolik k. Jeleniej Góry 10-14 listopada 2021 r.

JAM JEST WOLNOŚĆ

warsztaty z Rafałem Wereżyńskim
w dniach 10-14 listopada 2021 r.
w Domu Sokolik w Trzcińsku
k. Jeleniej Góry

Spotkanie to zadedykujemy wolności. Pozwolimy sobie poczuć, jak to jest być prawdziwie wolnym – wolnym od koncepcji, wolnym od lęku, wolnym od osądu, wolnym od karmy, wolnym od ograniczających nas przekonań – słowem: wolnym od fałszywego „ja”. Nie tylko będziemy doświadczać naszej nieograniczonej wolnej natury, ale również praktykować przenoszenie tego doświadczenia do naszej codzienności, abyśmy nie musieli już zapominać, Kim naprawdę Jesteśmy.

Podczas spotkania będziemy posługiwać się między innymi takimi narzędziami jak: praktyka obecności, oddech, medytacja, muzyka, dźwięk mis kryształowych, lampy kryształowe, praca/zabawa z ciałem i emocjami, ruch i taniec spontaniczny, dzielenie się tym, co nam w duszy gra, a dla chętnych także masaż wspierający puszczanie napięć i emocjonalnych blokad. Będzie to jednak przede wszystkim czas wspólnego bycia i świętowania w niezwykłej energii z serdecznymi przyjaciółmi. Na spotkaniu będzie obecna Ela Schonfeld, oferując uczestnikom indywidualne sesje lamp i mis kryształowych.

Serdecznie zapraszamy!

SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE

UWAGA: Jeśli poważnie rozważacie przyjazd, sugerujemy, abyście nie zwlekali z zapisaniem się. Właściciel Domu Sokolik trzyma miejsca dla naszej grupy tylko do końca września. Po tym terminie miejsca w ośrodku mogą być również przydzielane innym gościom.

MIEJSCE SPOTKANIA:
Dom Sokolik
Trzcińsko 21 (k. Jeleniej Góry)

CZAS SPOTKANIA:
10 – 14 listopada 2021 r.

Zaczynamy w środę od obiadokolacji o godz. 18.00 i wieczornego spotkania otwierającego o godz. 20.00. Prosimy, abyście przyjechali w godz. 15.00-17.00, aby się zarejestrować i zakwaterować jeszcze przed kolacją. Spotkanie zakończymy obiadem w niedzielę 14 listopada o godz. 13.00.

WYŻYWIENIE
W większości wspólne, a częściowo we własnym zakresie. Gustaw, cudowny szef kuchni będzie nam robił śniadania i obiady (plus obiadokolacja w środę 10 listopada). Będzie to improwizowana kuchnia wegetariańska według pięciu przemian. W razie potrzeby kolację w czwartek, piątek i sobotę każdy będzie mógł sobie przygotować sam z własnych składników. Pozwalają na to aneksy kuchenne w apartamentach, czajniki elektryczne we wszystkich pokojach dwuosobowych oraz jedna kuchnia do dyspozycji osób zakwaterowanych w pokojach bez kuchni. Kawa i herbata we własnym zakresie (oprócz śniadania, na którym będzie herbata i kawa przygotowana przez Gustawa).

ZAKWATEROWANIE:
– dwuosobowe pokoje z łazienkami
– 4 lub 5 osobowe apartamenty z łazienkami i aneksami kuchennymi (każdy z tych apartamentów ma po dwa lub trzy pokoje)
– 2 osobowe apartamenty z łazienkami i aneksami kuchennymi (opcja już niedostępna)

Jeżeli masz jakieś preferencje, z kim chciałbyś być w pokoju, możesz nam o tym napisać w Informacjach dodatkowych w formularzu zgłoszeniowym, a postaramy się to uwzględnić przy rozkładzie osób w pokojach. Prosimy nie dzwonić do Domu Sokolik w sprawie zakwaterowania. My będziemy zajmować się tą kwestią.

PIĘKNY OŚRODEK I OKOLICA:
Dom Sokolik jest położony w romantycznym wiejskim krajobrazie, z doskonałym widokiem na bliźniacze szczyty Gór Sokolich u podnóża Karkonoszy. Znajduje się na 21 hektarowej działce z polami, lasem i wzgórzami, z dostępem do stawów i strumienia.

Dom ten był kiedyś tradycyjnym gospodarstwem i został odrestaurowany z dbałością o szczegóły i z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju, stając się obecnie pięknym pensjonatem. We wnętrzu znalazły się zabytkowe wiejskie przedmioty i elementy przemysłowe, tworząc niepowtarzalny klimat do odpoczynku.

Link do galerii zdjęć.

WSTĘPNY HARMONOGRAM SPOTKANIA:
ŚRODA 10 LISTOPADA
15.00-17.00: Rejestracja i zakwaterowanie
18.00-19.00: Obiadokolacja
20.00-21.00: Spotkanie otwierające w sali kominkowej
CZWARTEK 11, PIĄTEK 12 i SOBOTA 13 LISTOPADA
8.00-8.30: Poranne zajęcia ruchowe w sali warsztatowej (joga lub ruch spontaniczny / taniec) – dla chętnych
8.30-9.30: Śniadanie
10.00-11.30: Sesja poranna w sali warsztatowej – dla wszystkich
12.00-13.00: Pogłębienie tego, co zrobimy na sesji porannej – dla chętnych
13.00-14.00: Obiad
14.00-16.00: Przerwa na spacer na łonie natury i/lub sesje lamp i mis kryształowych
16.00-18.00: Sesja popołudniowa w sali warsztatowej – dla chętnych
18.00-20.00: Przerwa na spotkania w podgrupach, zrobienie i zjedzenie kolacji i/lub sesje lamp i mis kryształowych
20.00-21.00: Spotkanie wieczorne (medytacja przy muzyce, a jednego wieczoru koncert mis kryształowych i innego wieczoru – koncert niespodzianka)
NIEDZIELA 14 LISTOPADA
8.00-9.00: Śniadanie
10.00-13.00: Sesja kończąca – dla wszystkich
13.00-14.00: Obiad
Wyjazd do godziny 15.00

Będziemy się spotykać wszyscy razem w grupie przynajmniej raz w ciągu dnia. Posłuży nam do tego sesja otwierająca w środę o godz. 20.00 oraz sesja poranna w godz. 10.00-11.30 w kolejne dni. W pozostałym czasie – a więc zarówno w przed sesją poranną o 10.00, jak i w trakcie drugiej pogłębiającej części sesji porannej, a także po południu i wieczorem uczestnicy będą mogli wybrać, czy uczestniczyć w sesjach grupowych prowadzonych przez Rafała, czy też zapisać się na sesje lamp i mis kryształowych z Elą lub na przykład wybrać się na spacer.

KOSZT ZA 5 DNI (4 DOBY)

W koszty wliczone są:
– warsztaty
– możliwość odbycia jednej sesji lamp i mis kryształowych z Elą Schonfeld
– 4 noclegi w komfortowych pokojach lub apartamentach
– wyżywienie wegetariańskie według 5 przemian (obiadokolacja w środę oraz śniadanie i obiad od czwartku do niedzieli)
– udział w opłacie za salę warsztatową
– udział w opłacie za korzystanie z dużej kuchni oraz sali kominkowej

Ostateczny koszt jest zależny od wyboru opcji zakwaterowania.


1) W wypadku wyboru miejsca w apartamencie 4 lub 5 osobowym z łazienką i w pełni wyposażonym aneksem kuchennym = 1320 zł (uwaga: każdy z tych apartamentów ma po dwa lub trzy pokoje, więc są one przestronne i nadal zapewniają dużo prywatności)
2) W wypadku wyboru miejsca w dwuosobowym pokoiku na poddaszu z łazienką, czajnikiem elektrycznym, ale bez aneksu kuchennego = 1280 zł (opcja prawdopodobnie niedostępna)
3) W wypadku wyboru miejsca w pokoju dwuosobowym z łazienką, czajnikiem elektrycznym, ale bez aneksu kuchennego = 1320 zł (opcja prawdopodobnie niedostępna)
4) W wypadku wyboru miejsca w apartamencie 2-osobowym z łazienką i w pełni wyposażonym aneksem kuchennym = 1550 zł (opcja prawdopodobnie niedostępna)

Prosimy, abyś wybrał jedną z powyższych opcji w formularzu zgłoszeniowym.

Uwaga: Pokoje oznaczone jako „prawdopodobnie niedostępne” zostały już zarezerwowane przez innych uczestników. Pozostało jednak jeszcze sporo czasu do wydarzenia i dużo się może zmienić. Jeśli zdecydowanie wolisz którąś z niedostępnych już opcji, proszę napisz nam o tym w formularzu w „Informacjach dodatkowych”.

Opłaty będziemy przyjmować na miejscu w gotówce w dniu przyjazdu.

ZAPISY:
UWAGA: Właściciel Domu Sokolik trzyma miejsca dla naszej grupy tylko do końca września. Po tym terminie miejsca w ośrodku mogą być również przydzielane innym gościom.

Aby zapisać się na to wydarzenie, prosimy o wypełnienie i wysłanie formularza zgłoszeniowego.

Wysyłka formularza zgłoszeniowego oznacza Twoją zgodę
na przetwarzanie danych w celu rejestracji uczestnictwa w wydarzeniu
oraz Twoją akceptację naszej
Polityki prywatności.

Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia, sprawdzimy, czy wybrany przez Ciebie pokój lub apartament jest nadal dostępny. Jeśli tak, to potwierdzimy Twoją rezerwację.

Aby wypełnić formularz zgłoszeniowy, kliknij TUTAJ.

CO PRZYWIEŹĆ ZE SOBĄ:
Proponujemy, abyście przywieźli ze sobą matę do jogi lub karimatę oraz kocyk i poduszkę (przydadzą się do medytacji, praktyki oddechowej oraz do siedzenia lub leżenia podczas sesji) oraz wygodne i ciepłe ubranie.

DOJAZD:
1. Samochodem
2. Pociągiem do Trzcińska lub Janowic Wielkich (parę stacji przed Jelenią Górą i kilka km od Domu Sokolik; stamtąd możemy odebrać cię samochodem, jeśli poinformujesz nas o miejscu i godzinie przyjazdu z jednodniowym wyprzedzeniem)

INFORMACJE DODATKOWE:

  • Wszelkie uaktualnienia dotyczące tego wydarzenia będziemy dodawać na tej stronie.
  • Email kontaktowy w sprawie warsztatów: info@przemianaumyslu.pl